OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024.
OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024. OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024. OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024. OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024.
OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024. OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024. OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024. OTVORENI UPISI ZA Prosinac/Decembar 2024.
logo

Trening nakon poroda

8 / 11 / 2024

Blog header
TRENING NAKON PORODA: KADA I KAKO POČETI I NA ŠTO PRIPAZITI?

Vraćanje u trening nakon poroda ili tek kretanje s treningom kako bi se vratila željena brojka kilograma, ostavlja mnoge majke s puno pitanja. Jedno od njih zasigurno je i kada mogu trenirati nakon poroda, što smiju vježbati nakon poroda i smiju li uopće vježbati nakon poroda?

Vraćanje u trening nakon poroda moguće je, no trebate biti oprezni u vezi nekoliko glavnih faktora. Prvi od njih je vrijeme koje je potrebno od poroda do treniranja. To će uvelike ovisiti o tome jeste li imali carski rez ili uobičajeni porod, no prosjek pauze je oko šest do osam tjedana. Naravno, to će ovisiti o žene do žene jer je kod nekih moglo doći do šivanja, infekcija ili jednostavno duljeg oporavka. Neke žene mogu trenirati tri tjedna nakon poroda, no neke za to čekaju i mjesecima.

Velika je razlika i kod žena koje su prije trenirale pa se samo žele vratiti u formu i kod onih koje s treniranjem tek počinju. Treningu nakon poroda lakše će se vratiti žene u formi dok će početnicama trebati više vremena, ali i više energije pa u tom slučaju ne bi bilo loše dati tijelu više vremena da se u potpunosti oporavi.

Potrebno je uzeti u obzir i da dijete traži puno od Vašeg tijela te da morate razmišljati o tome hoćete li uz trening imati dovoljno energije za svoje novorođenče.

Većina žena želi vježbati trbuh nakon poroda kako bi vratile stari izgled prije trudnoće. Dok neke žene taj proces prođu bez previše muke i truda, kod nekih je potreban dugotrajan trening koji će im vratiti trbuh u prijašnje stanje. Na trbuhu se za vrijeme trudnoće skuplja i masno tkivo, a ravni mišić trbuha doživljava dijastazu ili razdvajanje dvije polutke mišića. To razdvajanje može biti od dva centimetra pa i više.

Zbog trudnoće se pojavljuju poteškoće s kontrakcijom trbušnih mišića, posebno u donjem dijelu trbuha. Razlog za to je činjenica da mjesecima nisu funkcionirali kako treba i vršili kontrakciju. Premda bi mnoge žene voljele da se mogu već u mjesec dana nakon poroda vratiti u formu u kojoj su bile prije trudnoće, to će u vrlo rijetkim slučajevima biti tako. Trebate njegovati svoje tijelo koje je u posljednjih devet mjeseci prošlo nevjerojatnu transformaciju i dati mu vremena da se potpuno oporavi prije nego ga ponovno naprežete. Uzmite u obzir koliko se promjene dogodilo u devet mjeseci, vjerojatno će otprilike toliko trebati i da se vratite u svoj stari režim.

Najvažnije je da ne pretjerujete s vježbama i da krećete vrlo lagano i oprezno. Osluškujte svoje tijelo i reagirajte na svaki osjećaj nelagode.



Žena si možeš sve
Fitness Anny
calloutImg
topLeftDots bottomLeftDots topRightDots bottomRightDots
Edukativni sadržaj
Pogledaj sve
blogImg

Kako je mama dvoje male djece iz Splita smršavjela 50 kilograma?

Iskustva
blogImg

DIJABETES I PREHRANA

Prehrana
blogImg

Prednosti unosa korjenastog povrća

Prehrana
blogImg

Hormoni i vježbanje

blogImg

Biti svjestan roditelj

Savjeti
blogImg

Unos vitamina putem hrane

blogImg

Zdrave energetske kuglice!

Prehrana
blogImg

Prirodni probiotici

Prehrana
Pridruži se zajednici!
179k PRATITELJA@FitnessAnny
facebook
128k PRATITELJA@infofitnessanny
instagram
11k PRATITELJA@fitnessanny
tiktok
7k PRATITELJA@fitnessanny
youtube
Adresa Ljubuški Ul. fra Lovre Šitovića 6
Radno vrijeme Tu smo za Vas svakim radnim danom od 08:00h do 22:00h
Nedjelja neradna